پایان سال 96 را متفاوت تمام کنید. فرصتی مناسب برای کسانی که به دنبال تغییر زندگیشان هستند

چرا با وجود اینکه خیلی ها از شغلی که دارند، راضی نیستند، اما برای نجات خودشون از این شغلی که سوهان روح آنها شده، هیچ کاری انجام نمی دهند و دائم از روزگار و شرایط زندگی می نالند؟

مگر قرار است چند سال توی این دنیا زندگی کنند که هیچ تلاشی برای از خلاصی از وضح بد مالی خودشان انجام نمی دهند؟

مگر خداوند سرنوشت ما را در دست دیگران قرار داده که خودمان هیچ اختیاری برای بهبود زندگی خودمان نداشته باشیم؟

چرا فقط عده کمی هستند که توانستند موفقیت های چشم گیری به دست بیاورند در حالی که تعداد بسیار زیادی از مردم جهان حتی نمی دانند چطور باید موفق شوند؟

 

آیا راهی وجود دارد؟

ضرب المثلی قدیمی وجود دارد که می گوید: عاقبت جوینده یابنده است

اگر کسی به دنبال چیزی باشد، در نهایت آن را پیدا می کنید

شاید این جمله کمی مرموز و سئوال برانگیز به نظر برسد ولی در دنیا چیزی وجود ندارد که حاصل یک سری اتفاقاتی بی هدف باشد. هر اتفاقی که در این جهان رخ می دهد، هدفی را دنبال می کند. چون جهان بسیار هدفمند عمل می کند و پشت تمام این اهداف فکری نیرومند وجود دارد که آن خالق جهانیان است.

عدل خداوند بر این است که هیچ اتفاقی، بطور اتفاقی رخ ندهد در غیر اینصورت عدل خداوند زیر سئوال میرود

 

روز بود که من رویایی داشتم، که رسیدن به آن رویا را یک اتفاقی شانسی می دانستم و باور داشتم با پول زیاد، تحصیلات بالا، قوانین، بودن در یک خانواده ثروتمند و غیره، شانس رسیدن هر کسی را به رویاهایش تضمین می کند. در مقابل افراد فقیر و بدون تحصیلات دانشگاهی هیچ شانسی برای موفقیت ندارند ولی حالا وقتی به آن روزها فکر می کنم و خودم را با گذشته مقایسه می کنم، می فهمم که چقدر اشتباه می کردم. چون ناخودآگاه خداوند را خارج از دایره قدرت رسیدن من به رویاهایم می دانستم و به جای آن قدرت های غیر خدا را مثل قوانین و دولت، پول و سرمایه زیاد، پارتی، شانس و غیر را بسیار قدرتمند از خدا می دانستم و بخاطر همین من در به در دنبال این قدرت ها ( خدایان مخفی درونم ) بودم. و این مشکل عده زیادی از مردم جهان هم هست

و حالا من در جایگاهی هستم که خداوند نه تنها من را هدایت کرد، بلکه از علم و آگاهی هایی نسبت به جهان هستی به من داد تا بفهمم دنیا آن گونه که من فکر می کردم نیست. خداوند راه هدایت و موفقیت هر کسی را باز گذاشته تا به هر رویایی که داشته باشند، برسند و هیچ محدودیتی برای موفقیت قرار نداده.

 

آیا دوست دارید:
آیا دوست دارید که زندگی لذت بخش تری را تجربه کنید؟
آیا دوست دارید بدانید که چطور کنترل زندگی تان را در دست بگیرید ؟
آیا دوست دارید که هرچیزی را که میخواهید بدست بیاورید؟
آیا دوست دارید که قوانین ثابت جهانی موفقیت را بدانید؟
آیا دوست دارید بداند که چه تفکراتی باعث عدم موفقیت می شود؟
آیا دوست دارید که مدل ذهنی افراد موفق را با تفکر قبلی جایگزین کنید؟
آیا دوست دارید که برای خودتان کسب و کار داشته باشید؟
آیا دوست دارید که تفکر خلاقانه داشته باشید؟
آیا دوست دارید بدانید چطور افراد موفق رشد کرده اند؟
آیا دوست دارید مشتریان بیشتری داشته باشید؟
آیا دوست دارید که کسب و کار خودتان را در سطح کشور گسترش دهید؟
و …

مسئولیت اداره کردن وضع پولی خود را بپذیرید 

اکثر مردم در مورد مسائل مالی خود خیلی ناشیانه رفتار میکنند . در کجا باید یاد می گرفتند ؟

بیشتر پدر و مادرها الگوی اقتصادی مناسبی نبوده اند . در دوران تحصیل نیز هیچ درس تخصصی تدریس نمی شود که نامش ( چگونه پولدار شوید ) باشد .محیط اجتماعی هم ما را بیشتر به خرید کردن و مصرف گرایی بیش از حد تشویق می کند و چشم و همچشمی انگیزه ای قوی ، برای حاکم شدن مصرف گرایی افراطی در همه جا شده است .

اشخاصی که با آنها معاشرت داریم اکثرا الگوی خوب مالی نیستند و امروزه عبارات زیادی شنیده می شود : که حالا در آمدی برای خرج کردن داریم ، هنوز پول هایمان تمام نشده که در مورد آن صحبت کنیم و یا پول مهمترین عامل زندگی نیست . پول نزد این گونه افراد یک وسیله کسل کننده و ناخوشایند است  و در عین حال همان افراد اکثر اوقات درگیر هزینه ها و مشکلات مالی زندگی هستند و دائم در حال تکاپو برای بدست آوردن پول برای رفع هزینه های زندگی می باشند

قانونی دراقتصاد هست که نشان می دهد هزینه های زندگی تا سطح درآمد فرد افزایش پیدا می کند . مثلا فرد بدون اینکه بداند تا سطح حقوق دریافتی هزینه می کند ، مگر اینکه آن را مدیریت و برنامه ریزی کند و با یک دانش مالی در سرمایه گذاری به کار گیرد .

این موضوع را آدم های موفق می دانند . به همین دلیل یک عادت مهم که این اشخاص برای خود ایجاد کرده اند این است : که ابتدای هر ماه قبل از اینکه در آمدشان را خرج کنند ابتدا درصدی از درآمدشان را پس انداز و به سرمایه گذاری اختصاص می دهند و هزینه زندگی خود را براساس 100 درصد درآمد خود ، نه ، بلکه کمتر از آن برنامه ریزی می کنند .

این روش 2 نتیجه دارد : یک اینکه هزینه هایشان را هدفمند می کنند و هزینه های غیر ضروری را شناسایی و حذف می کنند ، هزینه های غیر ضروری که هیچ تاثیری در کیفیت زندگی شان ندارد و دوم اینکه با تخصیص تدریجی ولو کم ، بخشی از درآمد خود را به پس انداز و سرمایه گذاری برای آینده بهتر خود اختصاص می دهند و به تدریج آن ها را به سرمایه گذاری های بزرگتر تبدیل می کنند .

برای موفقیت مالی و ثروتمند شدن ، راه ها و شیوه های متعددی وجود دارد . یکی از این راه ها ایجاد ربح مرکب و پیروی از چهار اصل زیر است 

1. ماهانه درصد معینی از پول خود را پس انداز کنید .
2. مقدار پول پس انداز شده را سرمایه گذاری کنید .
3. منابع در آمد خود را افزایش دهید .
4. از پولی که در اثر افزایش منابع درآمدی بدست آوردید درصدی را هزینه و درصدی را ذخیره کنید و درصدی را مجدد سرمایه گذاری کنید .

 افراد زیادی هستند که توانایی بسیار بالایی دارند ولی نمی توانند با علم

خود ثروتمند شود. در دوره هوش مالی ما به شما یاد می دهیم که چگونه

دانش و تخصص خودتان را به درآمد عالی تبدیل کنید و زندگی مالی و

رفاهی خودتان را دگرگون کنید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of